نتایج جستجو برای عبارت :

مهدویت:حدیث الامام زمان(عج):منفعت ازحضرت

قال السید الشهید سماحه آیت‌الله‌العظمی محمدباقر الصدر فی شان الامام الخمینی:ذوبّوا فی الخمینی فانّه ذابّ فی‌الاسلامو نحن نقول: اِنّا ذابّون فی الامامِ الخامنه‌ای فانّه ایضاً ذابّ فی الاسلامِ الحقیقی.و معناها الامام‌الخمینی و الامام‌الخامنه‌ای کلاهما ذابّان فی‌الاسلام.
#حدیث_مهدوی
احادیث عن الامام المهدی(عجله الله تعالی فرجه الشریف)
وأما وجهُ الانتفاع بی فی غیبتی فکالانتفاع بالشمس إذا غیبها عن الأبصار السحاب وإنی لاَمانٌ لأهل الأرض کما أن النجومَ أمانٌ لأهل السماء
ای شیعه ما 
نفع بردن از من در زمان غیبتم مانند نفع بردن از خورشید هنگام پنهان شدنش در پشت ابرهاست و همانا من ایمنی بخش اهل زمین هستم، همچنان که ستارگان ایمنی بخش اهل آسمانند.
منابع:الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 471 / احتجاج الحجة القائم
۲۰. زیارت حضرت معصومه(س)
قالَ الامام الجواد(ع ) : مَنْ زارَ قَبْرَ عَمَّتی بِقُمْ، فَلَهُ الْجَنَّةُ .امام جواد (ع):هرکس قبر عمّه ام را در قم زیارت کند، اهل بهشت خواهد بود.(کامل الزیارات، ص ۵۳۶ ، ح ۸۲۷۲۱. شریکان ظلم
قالَ الامام الجواد(ع ) : الْعامِلُ بِالظُّلْمِ وَالْمُعینُ لَهُ وَالرّاضی بِهِ، شُرَکاءٌ .امام جواد (ع):انجام دهنده ظلم و کمک دهنده ظلم و کسی که راضی به ظلم باشد، هر سه شریک خواهند بود.(کشف الغمّه، ج ۲ ، ص ۳۴۸۲۲. تواضع
قالَ الامام الجوا
تفسیر البرهان فى فضل سورة یس: الشیخ فى مجالسه باسناده قال قال ابو عبد الله علیه السلام علموا اولادکم یس فانها ریحانة القرآن.
و فى الامالى عن على علیه السلام قال الحسن و الحسین علیهما- السلام ریحانتا رسول الله (ص) (روح من سفینة البحار).
و فى مسند احمد بن حنبل (ج 5 ص 51) باسناده عن مبارک بن فضالة فى الحسن اخبرنى ابوبکرة ان رسول الله (ص) کان یصلى فاذا سجد وثب الحسن على ظهره و على عنقه فیرفع رسول الله رفعا رفیقا لئلا یصرع قال فعل ذلک غیر مرة فلما قضى‏ 
یکی از شش "پنج کتاب" دیگر عبارتست از:
1- الغیبة اثر نعمانی
2- الغیبة اثر شیخ طوسی
3- اکمال الدین و اتمام النعمة اثر شیخ صدوق
4- الفصول العشرة فی الغیبة اثر شیخ مفید
5- مسأله وجیزة فی الغیبة اثر سیّد مرتضی کتابی که می توان آن را اساس عقائد بعدی امامیّه در موضوع غیبت دانست و یکی از مآخذ اصلی غیبت به شمار می رود،کتاب «البرهان علی صحة طول عمر الامام صاحب الزمان (عج)» تألیف «محمّد بن علی کراجکی»، (متوفّی 449 هـ. ق) یکی از شاگردان بر جسته ی شیخ مفید است.او در
#حدیث_مهدوی 
حضرت فاطمه زهرا(س)
قال أبی لجابر بن عبد الله الأنصاری إن لی إلیک حاجة فمتى یخف علیک أن أخلو بک فأسألک عنها فقال له جابر أی الأوقات أحببته فخلا به فی بعض الأیام فقال له یا جابر أخبرنی عن اللوح الذی رأیته فی
ادامه مطلب
مبعث الرسول
السلام و الصلاه علی سیدنا رسول الله خاتم النبیین محمد المصطفی (صلی الله علیه و آله)
و السلام علی اخیه و وصیه و خلیفته الامام المبین امیرالمؤمنین علیّ بن ابی طالب و آلهما المعصومین
السلام علی مولانا الامام سید الشهداء الحسین بن علی
السلام علی سیدنا ابی الفضل العباس
السلام علی مولانا الامام زین العابدین علی بن الحسین
مبعث الرسول
السلام و الصلاه علی سیدنا رسول الله خاتم النبیین محمد المصطفی (صلی الله علیه و آله)
و السلام علی اخیه و وصیه و خلیفته الامام المبین امیرالمؤمنین علیّ بن ابی طالب و آلهما المعصومین
السلام علی مولانا الامام سید الشهداء الحسین بن علی
السلام علی مولانا الامام زین العابدین علی بن الحسین

مدح حضرت امام سجاد (سلام الله علیه) اینجا
«بسم الله الرحمن الرحیم»
اربعینیه  الامام الحسین (ع) طریق الی السماء.البعض یلقی طریقه الی السماء بادی الطریق وآلاخر فی وسط الطریق وهنا لک من یلقاء فی النهایه.لکن مجموعه منهم بصل الی النهایه لکن لا یصبحون من اهل السماء کالذی ادرک الحسین (ع) فی لیله عاشوراء و لم یناصروه.السماء محصور للذین فرغوا واخلصوا قلوبهم للمهدی (عج).
اللهم عجل لولیک الفرج
#حدیث_مهدوی
أکثروا الدعاء بتعجیل الفَرج فإنَّ ذلک فرجُکُم
ای شیعه ما 
براى تعجیل فَرَج زیاد دعا کنید، زیرا همین دعا کردن، فَرَج و گشایش شماست.
منابع:الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 471 / احتجاج الحجة القائم المنتظر المهدی صاحب الزمان صلوات الله علیه و على آبائه الطاهرین ..... ص : 461الوافی / ج 2 / 425 / بیان ..... ص : 419بحار الأنوار (ط - بیروت) / ج 52 / 92 / باب 20 علة الغیبة و کیفیة انتفاع الناس به فی غی
 الف ـ مراسم ساده
 وقتی علی علیه السّلام ازحضرت زهراء سلام الله علیها خواستگاری کرد، و پیامبر صلی الله علیه و آله موافقت نمود،فرمود:
علی جان! از درهم ودینار چه داری؟
پاسخ داد: یک شتر و زره جنگی.
پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود:حیوان سواری لازم است، زره را بفروش.
ادامه مطلب
دین ماباخلقت صاحب زمان کامل شده/گنج زیبای عدالت بهراوحاصل شده/این جهان درانتظارش ناگهانی میرسد/باظهوراو سعادت بربشرنائل شده/حضرت مهدی همیشه مرهم دل میشود/کشتی دین باولایت راهی ساحل شده/ازنبی تاآل پاکش مژده مهدی دهند/لطف حق ازحضرت اوشیعه راشامل شده/پادشاه آفرینش آن امام آخرین/درتجلی حقیقت عشق اودردل شده/باظهوردلنشینش عقل راپر میکند/دشمنی ونقشه هاشان درجهان باطل شده/
جملاتی زیبا ازحضرت علی علیه السلام

1. مردم را با لقب صدا نکنید.2. روزانه از خدا معذرت خواهی کنید.3. خدا را همیشه ناظر خود ببینید.4. لذت گناه را فانی و رنج آن را طولانی بدانید.5. بدون تحقیق قضاوت نکنید.6. اجازه ندهید نزد شما از کسی غیبت شود.7. صدقه دهید، چشم به جیب مردم ندوزید.8. شجاع باشید، مرگ یکبار به سراغتان می آید.9. سعی کنید بعد از خود، نام نیک بجای بگذارید.10. دین را زیاد سخت نگیرید.11. با علما و دانشمندان با عمل ارتباط برقرار کنید.12. انتقادپذیر با
p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; line-height: 120%; text-align: left; }

p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; line-height: 120%; text-align: lامام
مهدی(
عج):

این
را بدانید که حق با ما است و غیر ما نمی‌تواند
چنین ادعائی کند مگر دروغ‌گو و افتراء
زننده باشد

(
کلمه
الامام مهدی ، صفحه ۲۰۷).
امام
مهدی (عج):
خدایا
برای من و شیعیانم گشایشی از تنگناها و
ناراحتی‌ها مرحمت فرما
(کلمه
الامام مهدی،صفحه۳۲۱).

امام
مهدی (
عج):

هریک
از شما باید کارهایی را انجام دهید که به
محبت ما نزدیک و ازآنچه موجب ناراحتی و
خشم م
#حدیث_مهدوی
امام مهدی از دیدگاه حضرت فاطمه زهرا
«هذه اسماء الأوصیاء اولهم ابن عمی واحد عشر من ولدی، آخرهم القائم».
«اینها اسامی اوصیاء است که اول آنها پسر عموی من است، و یازده تن از فرزندان من می باشند که آخر آنها قائم است».
الزام الناصب/ ج1/ ص205
امام
مهدی(عج):
همانا
بهشت جایگاهی است که در آن آبستن شدن و
زایمان برای زنان نخواهد بود.
پس
هرگاه مؤمنی آرزوی فرزند نماید خداوند
متعال بدون جریان حمل و زایمان فرزند مورد
دلخواهش را به او می‌دهد همان‌طوری که
حضرت آدم را آفرید

(بحارالانوار،
ج۵۳،
صفحه۱۶۳).امام
مهدی (عج):
همیشه
حق با ما است ، هرکس ما را یاری نکند موجب
وحشت ما نخواهد بود
(
کلمه
الامام مهدی ، صفحه 234).
امام
مهدی(عج):

درکنار
خانه کعبه:
خدایا
وعده‌ای را که به من عنایت فرمودی تحقق
ببخش و
امام
مهدی (عج):

کیفیت
استفاده از من در زمان ناشناس زندگی‌ام
(
غیبتم)
مانند
استفاده مردم از نور خورشید است آنگاه‌که
ابرها آن را از دیده پنهان نمودند

(
کلمه
الامام مهدی ، صفحه ۲۲۵).
امام
مهدی (عج):

درباره
وقت ظهور باید بدانید که زمان آن در اختیار
خداوند است و هر کس وقت ظهور را تعیین
نماید دروغ‌گو است

(المحجه،صفحه۲۲۱).

امام
مهدی (عج):
آیا
به این حقیقت پی نبرده‌اید که محال است
خداوند کره زمین را بدون نماینده‌ای از
طرف خود خالی گذارد ؛ آشکار یا پ
کلیات حول الإمام علی الهادی علیه السلام
الامام الهادی(علیه السلام) فی سطور
شهادة الإمام الهادی علیه السلام فی الثالث من رجب دروس الحلم والصبر والصمود
الإمام علی الهادی(ع).. شمس الحق فی منظومة العلم والمعرفة
من هو الامام الهادی ؟ .. کل ما ترید أن تعرفه عن الامام علی الهادی !
تتمثل سیرة الإمام الهادی (ع) الثقافة الشیعیة
من هم الخلفاء العباسیین الذین عاصرهم الامام الهادی علیه السلام ؟
الإمام الهادی (علیه السلام) وتکامل بناء الجماعة الصالحة وتح

أیْنَ قاصِمُ شَوکَةِ المُعتَدِینَ
کجاست در هم شکننده شوکت متجاوزان
[دعای ندبه]

**أللَّهُمَ عَجِّل لِوَلیکَ أَلفَرَج**

جملاتی زیبا ازحضرت علی علیه السلام

1. مردم را با لقب صدا نکنید.
2. روزانه از خدا معذرت خواهی کنید.
3. خدا را همیشه ناظر خود ببینید.
4. لذت گناه را فانی و رنج آن را طولانی بدانید.
5. بدون تحقیق قضاوت نکنید.
6. اجازه ندهید نزد شما از کسی غیبت شود.
7. صدقه دهید، چشم به جیب مردم ندوزید.
8. شجاع باشید، مرگ یکبار به سراغتان می آ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
برای شناخت شیعه به این مطلب  ازحضرت‌الله العظمی علامه طهرانی دقت کنید که
قریب به این مضمون 
شخصی به علامه طهرانی عرض کرد در بیمارستانی در آمریکا خانم های پرستار بسیار با محبت وادب و احترام و دلسوزانه با بیماران برخورد می‌کنند و به امور بیماران رسیدگی میکنند...
ولی در بیمارستان اینجا پرستارها خیلی بداخلاق هستندو...
درحالی که پرستار آمریکایی مسیحی و اینها شیعه هستند
حضرت آیت‌الله
اصلا استاد عادتشونه روایت خوندن سر کلاس؛ حتی وقتایی که موضوع درس ظاهرا ربطی نداره، یه روایت مهمونمون می کنن

امام صادق (علیه السلام)- فی زیارة الامام الحسین(علیه السلام)-:
من زاره کان اللهله من وراء حوائجه، و کُفیَ ما أهمَّه من أمر دنیاهُ.

صرتم خیس شده و این نشونه ی خوبیه!
این یعنی دلم میگه: هنوز به من امید داشته باش؛ هنوزم  می تونم دلتنگ خوبیها باشم. 
این یعنی من هنوز زنده ام...
الحمدلله علی کل نعمه
قانع به یک استخوان چو کرکس بودن
به زان که طفیل خوان ناکس بودن
با نان جوین خویش حقا که به است
کالوده و بپالوده هر خس بودن
( حکیم عمر خیام)
قومی متفکرند در مذهب و دین
قومی به گمان فتاده در راه یقین
میترسم از آن که بانگ آید روزی
کای بیخبران راه نه آنست و نه این
( امروز روز بزرگداشت حجت الحق الامام عمر ابن ابراهیم خیام نیشابوری است)
#حدیث_مهدوی
فلیعمل کلُ أمرءٍ منکم بما یقربُ به من محبتنا، ویتجنب ما یدنیه من کراهیتنا وسخطنا
ای شیعه ما 
هر یک از شما باید به آنچه که او را به دوستى ما نزدیک مى‌سازد، عمل کند و از آنچه که خوشایند ما نبوده و خشم ما در آن است، دورى گزیند.
منابع:تهذیب الأحکام (تحقیق خرسان) / مقدمةج 1 / 38 / 13 - التوقیعان المبارکان ..... ص : 37الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 498 / ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع
 دانلود کتاب شرح مکاسب علی محمدی خراسانی pdf

دانلود کتاب

دانلود کتاب شرح مکاسب علی محمدی خراسانی جلد اول PDF - قطرهhttps://www.ghatreh.com › news › دانلود-کتاب-شرح-مکاسب-علی-محمدی-خ...۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - دانلود کتاب شرح مکاسب علی محمدی خراسانی جلد اول PDF دانلود کتاب شرح مکاسب علی محمدی خراسانی جلد اول مشخصات فایل فرمت: PDF تعداد صفحات: ...Author: علی محمدی خراسانی - کتابخانه دیجیتال (بازار کتاب ...www.ghbook.ir › خانه › جستجو براساس › Authorبازار کتاب اولین و بزرگترین
کلیات عن الإمام علی السجاد علیه السلام
دور الإمام السجاد(علیه السلام) فی مواجهة الانحرافات الاخلاقیة والاجتماعیة بعد واقعة عاشورا
الامام علی بن الحسین (السجاد ) درب من دروب العقیدة الاسلامیة والفکر المجید
بماذا أجاب الإمام السجاد الرجل الذی استغرب تضحیة الإمام الحسین بنفسه وعیاله ...
الامام زین العابدین وتربیة العلماء
الامام السجاد (ع) والبناء الفکری والثقافی للأمة
ومضات من حیاة الإمام السجاد(ع)...فی ذکرى ولادته
سیرة الإمام علی زین العاب
بسم الله الامام المنتظر
کجا هستند برادران من! آنانکه در شاهراه دین بر مراکب حق بر نشستند و بر راه حق عبور نمودند؟! أین عمار؟!
أین ابن التیهان أین ذو الشهادتین؟! وکجا هستند امثال آنها از برادرانشان؟! آنانکه در نوشیدن شربت مرگ با یکدیگر هم پیمان شدند و سرهای ایشان با برید، بسوی فجرهٔ لئام فرستاده شد؟! الذین تعاقدوا علی المنیة.......
ای منتظران بس است این انتظار خاموش. بپا خیزید و با جان ، امضا بر پیمان مولا و جانان زنید..
مولا ، ندای أین عمار سر داد
به نام خداوند بخشنده ی مهربان
«الامام الانیس الرفیق، و الوالد الشفیق، و الاخ الشقیق، و الام البرة بالولد الصغیر، و مفزع العباد فی الداهیة النآد...»
امام همدم و رفیق، پدر مهربان، برادر برابر، مادر دلسوز به کودک، و پناه بندگان خدا در گرفتارى سخت است...»
«... الامام أمین الله فی خلقه، و حجته على عباده و خلیفته فی بلاده، و الداعی إلى الله، و الذاب عن حرم الله.»
... امام امین خداست در میان خلقش و حجت او بر بندگانش و خلیفه او در بلادش و دعوت‏کننده به س
باعرض تسلیت شهادت امام هادی علیه السلام
 محمد بن احمد بن عبیدالله از امام هادی و آن حضرت از پدرش امام
جواد از علی بن موسی الرضا از موسی بن جعفر از امام صادق علیهم‏السلام نقل
می‏نماید که حضرت فرمود:
«علیکم بالورع فانه الدین الذی نلازمه و ندین الله تعالی به و نریده ممن
یوالینا لا تتعبونا بالشفاعة».. «ورع و پرهیزکاری را پیشه کنید که این
همان دینی است که ما ملازم آن هستیم و با آن خدا را عبادت می‏نماییم و آن
را از کسی که ولایت ما را پذیرفته م

السلام علی السید ابی طالب

مبعث الرسول صلی الله علیه و آله

السلام علی مولانا الامام ابی عبد الله الحسین
السلام علی مولانا الامام زین العابدین
السلام علی سیدنا علی بن سید الشهداء

پاسخ شبهات مادیگرایان اینجا :

به نام خداوند بخشنده ی مهربان
«الامام الانیس الرفیق، و الوالد الشفیق، و الاخ الشقیق، و الام البرة بالولد الصغیر، و مفزع العباد فی الداهیة النآد...»
امام همدم و رفیق، پدر مهربان، برادر برابر، مادر دلسوز به کودک، و پناه بندگان خدا در گرفتارى سخت است...»
«... الامام أمین الله فی خلقه، و حجته على عباده و خلیفته فی بلاده، و الداعی إلى الله، و الذاب عن حرم الله.»
... امام امین خداست در میان خلقش و حجت او بر بندگانش و خلیفه او در بلادش و دعوت‏کننده به س

السلام علی السید ابی طالب

مبعث الرسول صلی الله علیه و آله

السلام علی مولانا الامام ابی عبد الله الحسین
السلام علی مولانا الامام زین العابدین
السلام علی سیدنا علی بن سید الشهداء

پاسخ شبهات مادیگرایان اینجا :

السلام علیکم یا اهل بیت النبوه
السلام علی مولانا الامام ابی الحسن علی بن الحسین زین العابدین
السلام علی مولانا الامام ابی جعفر محمد بن علی الباقر

السلام علیکم یا اهل بیت ابی عبد الله
 لعن الله ظالمیکم 

یا سیدتنا یا رقیه

اللهم عجل لولیک الفرج
قال الامام علی بن موسی الرضا علیه السلام:
«مَن تَذَکَّرَ مُصابَنا و بَکى لِمَا ارتُکِبَ مِنّا کانَ مَعَنا فی دَرَجَتِنا یَومَ القِیامَةِ و مَن ذَکَّرَ بِمُصابِنا فَبَکى و أبکى، لَم تَبکِ عَینُهُ یَومَ تَبکِی العُیونُ و مَن جَلَسَ مَجلِسا یُحیی فیهِ أمرَنا، لَم یَمُت قَلبُهُ یَومَ تَموتُ القُلوبُ».
امام رضا علیه السلام فرمود: «هر کس مصیبت ما را به یاد آورد و به خاطر ستم‌هایى که بر ما رفته است، بگِرید، روز قیامت، همراه ما در درجه ما خواهد
أعلام الهدایة الإمام موسى بن جعفر(علیه السلام)
کلیات عن الإمام موسى الکاظم علیه السلام
شذرات من حیاة الامام الکاظم (ع)
الامام الکاظم (علیه السلام).. أسوة العبادة والصبر والجهاد 
الأمام الکاظم راهب آل محمد صاحب السجدة الطویلة المعذب فی قعر السجون وظُلم المطامیر
انْطِبَاعَاتُ عُلَمَاءِ السُّنَّةِ حَوْلَ الإمَامِ الکَاظِمِ (ع)
نبذة من سیرة الأمام موسى بن جعفر الکاظم(علیه السلام)
من حکم الامام الکاظم علیه السلام الخالدة
رسالة الامام الکاظم
بسم الله الرحمن الرحیم تسلیت عرض میکنم به پیشگاه مبارک مقام معظم رهبری حضرت آیت اله العظمی الامام خامنه ی وخانواده محترم ومعظم جناب سپهبدسردارشهیدحاج قاسم سلیمانی وتمام ایل سلیمانی وکلیه فامیل های وابسته به آن شهیدوالامقام جهان اسلام وکشورعزیزایران وبخصوص استان کرمان وتمامی شهدای حادثه جانسوزهواپیمای کشوراکراین که باعث این حادثه آمریکایی تروریست بودکه ازشهادت آن سرداردلاور وباشهامت وباشجاعت ووفاداربه نظام مقدس جمهوری اسلامی وشاگ
به نام مهربانترین مهربانان❣️
دوستان عزیزم سلاااااام امیدوارم که امروزتون هم پر از سلامتی و عشق باشه ❣️  
همه ما می دونیم که هرچقدر هم علم داشته باشیم باز هم نیاز داریم به اینکه داشتن علم های بیشتری رو تجربه کنیم.دلیلش رو تا امروز نمی دونستم تا این که استادمون یه حدیثی راجع به علم گفتند که کلی بهم چسبید.
قال الامام علی علیه السلام: کُل وعاء یضیق بما جعل فیه الا وعاءَ العلم فانّه یتسع به... میزان الحکمه ج 8
امام علی علیه السلام می فرمایند:
همه
به نام مهربانترین مهربانان❣️
دوستان عزیزم سلاااااام امیدوارم که امروزتون هم پر از سلامتی و عشق باشه ❣️  
همه ما می دونیم که هرچقدر هم علم داشته باشیم باز هم نیاز داریم به اینکه داشتن علم های بیشتری رو تجربه کنیم.دلیلش رو تا امروز نمی دونستم تا این که استادمون یه حدیثی راجع به علم گفتند که کلی بهم چسبید.
قال الامام علی علیه السلام: کُل وعاء یضیق بما جعل فیه الا وعاءَ العلم فانّه یتسع به... میزان الحکمه ج 8
امام علی علیه السلام می فرمایند:
همه
شهادت امام صادق علیه السلام  تسلیت باد 
چه شد که در افق چشم خود شقایق داشت
مدینه ای که شب پیش، صبح صادق داشت

اگرچه شمس وجودش به سمت مغرب رفت
هزار قله ی پر نور در مشارق داشت

چه با شکوه، غم خود به دل نهان می کرد
چه شِکوه ها که از ان فرقه ی منافق داشت
به غیر داغ محرم، گلی زباغ نچید
چقدر روضه ی گودال در دقایق داشت
خلیل بود ولی آتشش سلام نشد
همان که در نفسش عطری از حدائق داشت
هزار طائفه آمد هزار مکتب رفت
و ماند شیعه که "قال الامام صادق" داشت
شهید را
...در واقع حضور مسلم می توانست فرصتی باشد برای مردم کوفه تا ننگ گذشته را از دامان خود بزدایند و برای همیشه در طول تاریخ خود را سرافراز کنند اما مردم کوفه در این امتحان هم موفق نشدند.حضور نایب امام فرصتی است برای مردم هر عصر تا لیاقت خود را برای حضور امام معصوم(ع) ثابت کنند.آری اگر امام معصوم در آمدنش تاخیر می کند، یعنی مردم برای نایب الامام کم گذاشته اند...
#حدیث_مهدوی 
فأما السجود علی القبر فلا یجوز
ای شیعه ما سجده بر قبر جایز نیست.

منابع:تهذیب الأحکام (تحقیق خرسان) / ج 2 / 228 / 11 - باب ما یجوز الصلاة فیه من اللباس و المکان و ما لا یجوز الصلاة فیه من ذلک ..... ص : 203الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 490 / ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع من المسائل الفقهیة و غیرها فی التوقیعات على أیدی الأبواب الأربعة و غیرهم ..... ص : 479الوافی / ج 7 / 451 / 16 ..... ص : 451و
امام
مهدی (عج):
ما
از تمامی خبرهای مهم شما آگاهیم و البته
کوچک‌ترین خبرهای شما نیز ازنظر ما دور
نمی‌ماند
(
کلمه
الامام مهدی ، صفحه ۱۴۲).
امام
مهدی (عج):

برای
زود فرارسیدن ظهورم بسیار دعا کنید که
این گشایش حقیقی برای خود شما است

(المحجه،صفحه ۲۲۶).

امام
مهدی(
عج):
من
تنها یادگار پروردگار و باقیمانده او در
زمین و انتقام گیرنده از دشمنانش هستم
(
کلمه
الا مام مهدی،صفحه۵۲۴).

امام
مهدی (عج):

ما
ساخته‌شده‌های پروردگارمان هستیم و
مخلوقات دیگر پس از
- زمانى‌ بر مردم‌ خواهد آمد که‌ در آن‌ عافیت‌ ده‌ جزء است‌، که‌ نه‌ جزء آن‌ درکناره‌گیرى‌ از مردم‌ و یک‌ جزء آن‌ در خاموشى‌ است. (تحف‌ العقول ، ص‌ 470)- پنهان‌ کننده‌ کار نیک‌ (پاداشش‌ ) برابر هفتاد حسنه‌ است‌ و آشکار کننده‌ کار بد سرافکنده‌ است‌ و پنهان‌ کننده‌ کار بد آمرزیده‌ است‌. (اصول‌ کافى‌ ، ج‌ 4 ، ص‌ 160)- از نشانه‌هاى‌ دین‌ فهمى، حلم‌ و علم‌ است‌، و خاموشى‌ درى‌ از درهاى‌ حکمت ‌است، خاموشى‌ و سکوت‌، دوستى‌ آور و را
عن ابی‏ عبدالله (ع) قال عشر خصال من صفات الامام:
«العصمه و النصوص و ان یکون اعلم الناس، و اتقاهم لله و اعلمهم بکتاب الله و ان یکون صاحب الوصیه الظاهره، و یکون له المعجز و الدلیل و تنام عینه و لا ینام قلبه و لایکون له فی‏ء، و یری من خلفه کما یری من بین یدیه.»
امام جعفر صادق علیه‏السلام فرمود: ده خصلت از صفات امام معصوم است:
1-پاکدامنی و عصمت
2- نص و صراحت بر امامت
3- داناترین مردم
4- پرهیزگارترین مردم برای خدا
5- داناتر از همه به کتاب خدا
6- صاحب وصیت
مزار سلطان میرعبدالله واحد شهید، نوه امام حسن مجتبی(ع) و بنا به گزارش برخی منابع تاریخی پدر حضرت عبدالعظیم حسنی در جنوب شهر هرات افغانستان قرار دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در هرات، مزار «سلطان میر عبدالله واحد شهید»، نوه امام حسن مجتبی (ع) و بنا به گزارش برخی منابع تاریخی پدر حضرت عبدالعظیم حسنی در جنوب شهر هرات افغانستان قرار دارد.
 این مکان مقدس همه روزه و به خصوص صبح‌های جمعه پذیرای مشتاقان و علاقه‌مندان خاندان پاک پیامبر اسلا
قال
الامام الصادق(ع): «من ملک نفسه اذا رغب، و اذا رهب، و اذا اشتهی، و اذا غضب، و اذا
رضی، حرم‌الله جسده علی‌النار»امام صادق(ع) فرمود: کسی که بر خویشتن خود در چند
حالت مسلط باشد، به هنگام تمایل و به هنگام ترس و به هنگام شهوت و به هنگام غضب و
به هنگام رضایت و خشنودی از کسی (آنچنان بر اراده خویش مسلط باشد که این امور، او
را از فرمان خدا منحرف نسازد) خداوند جسد او را بر آتش حرام می‌کند. (1)
1- وسائل‌الشیعه، ج 11، ص 123
یا اجود الاجودینولادت با سعادت امام جواد(ع) بر تمامی شیعیان مبارک  باد. 
 قالَ الامام الجواد علیه السلام : مُلاقاةُ الاْ خوانِ نَشْرَةٌ، وَ تَلْقیحٌ لِلْعَقْلِ وَ إ نْ کانَ نَزْرا قَلیلا.
فرمود: ملاقات و دیدار با دوستان و برادران خوب ، موجب صفاى دل و نورانیّت آن مى گردد و سبب شکوفائى عقل و درایت خواهد گشت ، گرچه در مدّت زمانى کوتاه انجام پذیرد.
...او از ما نیست و ما هم از او نیستیم...
♦️ قال الامام الباقر علیه السلام: مَنْ اَرادَ أنْ یَعْلَمَ حُبَّنا فَلْیَمْتَحِنْ قَلْبَهُ فَاِنْ شاَرَکَ فی‌ حُبِّنا حُبَّ عَدُوِّنا فَلَیْسَ مِنّا وَ لَسْنا مِنْهُ.
♦️ «امام محمد باقر علیه‌السلام» فرمودند:اگر کسی بخواهد میزان دوستی خود را نسبت به ما بداند به دل خود مراجعه کند اگر ما را دوست می دارد و دشمنان ما را هم دوست می دارد او از ما نیست و ما هم از او نیستیم.
بحارالأنوار، ج ۲۷، ص ۵۱
eitaa.com/ebratha_
الامام الحسین علیه السلام قال لی رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم)
یابنی ،نم علی قفاک یخمص بطنک 
واشرب الماء مصا یمراک اکلک 
واکتحل وترا یضی لک بصرک 
وادهن غبا تتشبه بسنه نبیک 
دعائم الاسلام ج 2 ص164 حدیث 591
امام حسین علیه السلام فرمود رسول خدابه من فرمود: ای فرزندم به پشت بخواب تاشکمت کوچک شود،آب رابامکیدن بنوش تاخوردنت برتوگوارا آید .به شمار دفعات فردسرمه بکش تاچشمانت روشن شود.یک روزدرمیان روغن بزن تابه سنت پیامبرخویش عمل کرده باشی.
بسم الله الرحمن الرحیم
آسمان می بارد و قبر تو هم گِل می شود
من فدای سنگ قبری که نداری یا حسن
 منتظر می ایستم
یک روز یک بین الحرمین بسازیم
یک سویش مسجد النبی باشد سمت دیگرش حرم بقیع....
قالَ علیه السلام: وَ إنّ حُبَّنا لَیُساقِطُ الذُّنُوبَ مِنْ بَنی آدَم، کَما یُساقِطُ الرّیحُ الْوَرَقَ مِنَ الشَّجَرِ.فرمود: همانا محبّت و دوستی با ما (اهل بیت رسول الله صلی الله علیه وآله) سبب ریزش گناهان - از نامه اعمال - می شود، همان طوری که وزش باد، برگ درختان
اهمیت تربیت فرزند بر اساس دین اسلام 
رسول خدا (ص) می فرمودند: «قرآن روز قیامت مرد رنگ پریده ای را می آورد و به پروردگارش می گوید: این شخص، کسی است که من روزش را با تشنگی و شبش را به بیداری گرفته بودم و طمع او را به رحمت تو قوی تر کرده بودم و آروزهایش را به مغفرت تو گسترده بودم، پس بر اساس گمان من درباره اش عمل کن، خدا می فرماید: مُلک را به دست راستش و جاودانگی را به دست چپش دهید... پدر و مادرش را زیوری دهید که تمام دنیا با آنچه در آن است به ارزش آن نبا
خییییییییلی قشنگه حتماً بخونید ☺☺بسیار زیبا و آموزنده
پیرمردی در دامنه کوه های دمشق هیزم جمع می کرد ودر بازار می فروخت تا ضروریات خویش را رفع کندیک روز حضرت سلیمان (ع) پیر مرد را درحالت جمع آوری هیزم دید دلش برایش بسیار  سوخت تصمیم گرفت زندگی پیرمرد را تغییر دهد یک نگین قیمتی  به پیرمرد داد که بفروشد تا در زندگی اش بهبود یابدپیرمرد ازحضرت  سلیمان (ع) تشکری کرد وبسوی خانه روان شد و نگین قیمتی را به همسرش نشان داد همسرش بسیار خوشحال شد ونگین
الان که دارم این مطلب را مینویسم در هفته ای قرار دارم که ترم یک را گذرانده ام و دارم وارد ترم بعد میشوم.
برای منی که تنها جامعه ای که در آن مشارکت کرده بودم
مدرسه بود یا با اندکی چشم پوشی مسجد ،
ورود به جامعه چیز هیجان انگیزی بود.
وبرای من جامعه مساوی شد با جامعه ؛
جامعه به معنای دانشگاه را می گویم.
#جامعة الامام الصادق را می گویم.
کاملا یکهویی شد
که من 
که خودم را برای معلم شدن آماده کرده بودم
در رشته الهیات دانشگاه قبول شدم
از آن روز بگذریم که آ
چه کسی برادر دینی ماست؟
امام حسن عسکری علیه السلام در تفسیر خود آورده است که رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند:
من قویت بصیرته وحسنت بالولایة لأولیائه والبراءة من أعدائه معرفته فذلك أخوكم فی الدین ، أمسّ بكم رحماً من الآباء والاُمّهات.
کسی که بصیرت قوی و معرفت نیکو به ولایت اهل بیت علیهم السلام و برائت از دشمنان آن‌ها داشته باشد، چنین کسی برادر دینی شماست و از پدران و مادرانتان، به شما نزدیک‌تر است...!
تفسیر امام حسن عسکری علیه السلام، ص
الامام امیرالمؤمنین علی علیه السلام:
عِبَادَ اللَّهِ زِنُوا أَنْفُسَکُمْ مِنْ قَبْلِ أَنْ تُوزَنُوا وَ حَاسِبُوهَا مِنْ قَبْلِ أَنْ تُحَاسَبُوا وَ تَنَفَّسُوا قَبْلَ ضِیقِ الْخِنَاقِ وَ انْقَادُوا قَبْلَ عُنْفِ السِّیَاقِ وَ اعْلَمُوا أَنَّهُ مَنْ لَمْ یُعَنْ عَلَی نَفْسِهِ حَتَّی یَکُونَ لَهُ مِنْهَا وَاعِظٌ وَ زَاجِرٌ لَمْ یَکُنْ لَهُ مِنْ غَیْرِهَا لَا زَاجِرٌ وَ لَا وَاعِظٌ.
بندگان خدا، خود را بسنجید قبل از آنکه مورد سنجش قرا

امیر المومنین علیه السلام ستاره درخشان بهشتیان (به روایت اهل سنت عمری)
ابن حجر مکی از علمای بزرگ اهل سنت عمری و دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام و ابو شجاع دیلمی و متقی هندی و ابن مغازلی از علمای اهل سنت عمری روایت کرده‌اند:
✍ الحَدِیث السَّادِس وَالثَّلَاثُونَ: أخرج الْبَیْهَقِیّ والدیلمی عَن أنس أَن النَّبِی صلى الله عَلَیْهِ وَسلم قَالَ: «عَلیّ یزهر فِی الْجنَّة ککوکب الصُّبْح لأهل الدُّنْیَا».
رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود
الامام المهدی (علیه السلام ):ان موسی ناجی ربه بالوادالمقدس ،فقال یارب انی قداخلصتلک المحبه منی ،وغسلت قلبی عمن سواک وکان شدیدالحب لاهله فقال الله تعالی اخلع نعلیک ای انزع حب اهلک من قلبک ان کانت محبتک لی خالصه وقلبک من المیل الی من سوای مغسولا .
-کمال الدین ج21/460 الحتجاج 2/528/341 کلاهما عن سعدبن عبدالله قمی ،بحارالانوار13/65/4 
امام مهدی علیه السلام درباره گفته خدای متعال که کفشت رابیرون آر،که تودرسرزمین مقدس طوی هستی .
موسی دروادی مقدس باپروردگ
فضائل امام کاظم علیه السلام در کلام احمد بن یوسف قرمانی
احمد بن یوسف قرمانی از علما و مورخین اهل تسنن پیرامون آن حضرت می‌نویسد:
هو الامام الکبیر القدر، الأوحد، الحجة، الساهر لیله قائما، القاطع نهاره صائما، المسمی لفرط حلمه وتجاوزه عن المعتدین کاظما. هوالمعروف عند أهل العراق بباب الحوائج، لأنه ما خاب المتوسل به فی قضاء حجاة قط.
او امامی بلند مرتبه و یگانه و حجت بود. در شب‌ها در حال عبادت و در روزها روزه‌دار بود. به خاطر کثرت بردباری و گذشت
الامام علی علیه السلام -لما سئل
فقیل
ان فی القرآن کل علم الاالطب ؟:اماان فی القرآن لایه تجمع
الطب کله وکلواواشربواولاتسرفوا -الاعراف 31
درپاسخ به این پرسش که چرادرقرآن ،هردانشی جزدانش طب
هست؟هان درقرآن آیه ای است که همه طب رایک جا درخود،گردآورده
است:بخوریدوبیاشامیدواسراف نکنید-
الدعوات ص75 ح174 بحارالانوارج 62ص 267 ح
42

قال علی علیه السلام :
من العقل مجانبه الاسراف وحسن التدبیر-شرح غررالحکم ج6 ص 32
دوری ازاسراف وحسن تدبیر،ازنشانه
های خردورز

اول یه چیزایی باید در مغز و دلمون حل بشه...

تا کی بگوییم " تا انقلاب مهدی "
یک نماینده ساده یک تیم تبلیغاتی داره
امام زمان من و شما
نماینده خدا روی زمین
نباید تیم تبلیغاتی داشته باشه؟

منبع : واحد مهدویت موسسه مصاف ایرانیان (در شبکه های اجتماعی Mahdiaran@)  ؛ موسسه مصاف masaf.ir
عَنْ زُرَارَةَ قَال:َ قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ(ع): اعْرِفْ إِمَامَکَ فَإِنَّکَ إِذَا عَرَفْتَهُ لَمْ یَضُرَّکَ تَقَدَّمَ هَذَا الْأَمْرُ أَوْ تَأَخَّرَ
الغیبة، محمّد بن إبراهیم النعمانیّ، ج1، ص 329، باب 25، ح1
امام صادق علیه السلام فرمودند: امام خودت را بشناس چرا که اگر او را شناختی پیش آمدن این امر(ظهور وبرپایی دولت اهل بیت علیهم السلام) یا به تاخیر افتادنش به تو ضرری نمی رساند.
أهنّی وأبارک لکم مولد الامام المهدی علیه السلام حجّة الله ع
چند روایت در حرامزادگی دشمنان اهل بیت علیهم السلام (به روایت اهل سنت عمری)
١- ابن الجزری عالم بزرگ اهل سنت عمری روایت کرده است:
أخبرنا الامام العلامة شیخ الاسلام أبو العباس أحمد بن الحسن الحنبلى القاضى‌ فى جماعة آخرین مشافهة، عن الامام القاضى سلیمان ابن حمزة الدمشقى‌ أخبرنا محمد بن فتیان البغدادى فى كتابه، أخبرنا الامام أبو موسى محمد بن ابى بكر الحافظ، أخبرنا ابو سعد محمد بن الهیثم‌ أخبرنا أبو على الطهرانى، حدثنا أحمد بن موسى، حدثنا على
#حدیث_مهدوی 
امام رضا(ع)
«دعبل خزاعی، هنگامی که به خدمت امام رضا علیه‌السلام رسید و قصیده ی معروفش: «مدارس آیات خلت من تلاوة» را خواند، تا به این بیت رسید:خروج امام لا محالة خارج  یقوم علی اسم الله و البرکات یمیز فینا کل حق و باطل  و یجزی علی النعماء و النقمات - ظهور امامی که به ناگزیر خروج خواهد کرد، به نام خدا قیام می کند و برکت‌های حق تعالی را به همراه می آورد.- در میان ما حق را از باطل جدا می سازد. و در برابر نیکی ها و زشتی ها پاداش و کیفر دهد.
 پائیز سال 1361 بود. بار دیگر به همراه ابراهیم عازم مناطق عملیاتی شدیم. این بار نَقل همه ی مجالس توسل های ابراهیم به حضرت زهرا علیها سلام بود. هرجا میرفتیم حرف از او بود!خیلی از بچه ها داستان ها و حماسه آفرینی های او را در عملیات ها تعریف می کردند. همه ی آن ها با توسل به حضرت صدیقه ی طاهره علیها سلام انجام شده بود.به منطقه ی سومار رفتیم. به هر سنگری می رفتیم از ابراهیم می خواستند که برای آن ها مداحی کند و ازحضرت زهرا علیها سلام بخواند.شب بود. ابراهی
نام کتاب : کتاب وصی در تورات، انجیل و قرآن (وصی ورسول الامام المهدی ع فی التوراة والانجیل والقرآن)
مولف : سید احمدالحسن
نسخه : عربی + فارسی
نوع فایل : pdf
تاریخ انتشار کتاب : 2005 میلادی
منابع : وبسایت رسمی فارسی + وبسایت رسمی عربی
جهت دانلود vpn خود را روشن نموده و بر روی نام کتاب کلیک نمایید 
ادامه مطلب
 دانلود کتاب شرح مکاسب علی محمدی خراسانی

دانلود کتاب

دانلود کتاب شرح مکاسب علی محمدی - mp4.irhttps://www.mp4.ir › Video۱۹ آذر ۱۳۹۷ - بررسی ویدیو توسط کارشناسانویدئو در حال بررسی میباشد و امکان مشاهده آن وجود ندارد. دانلود کتاب شرح مکاسب علی محمدی. توضیحات :.Noor | نور – Telegramhttps://t.me › noorinfoمجموعه آثار و دروس استاد علی محمدی خراسانی ... شرح مکاسب ... کوثر فقه، شرح تحریر الوسیله ... #خبر افزایش 1700 جلد کتاب در بانک داده‌های سامانه مشابه‌یاب سمیم نورترجم
ماذا قال قائد الثورة عن احداث العراق ولبنان الاخیرة؟
 الأربعاء ٣٠ أکتوبر ٢٠١٩ - ٠٩:١٣ بتوقیت غرینتش

زار قائد الثورة الاسلامیة آیة الله السید علی خامنئی صباح الیوم الاربعاء جامعة "خاتم الانبیاء (صلى الله علیه وآله)" للدفاع الجوی لرعایة مراسم تخریج دفعة جدیدة من ضباط الجیش الایرانی.

العالم - ایران
وخلال هذه الزیارة التی قام بها لجامعة "خاتم الانبیاء (صلى الله علیه وآله)" للدفاع الجوی رعى القائد العام للقوات المسلحة مراسم مشترکة لتخریج د
 سیرة النبی الأکرم محمد الأمین ( صلى الله علیه وآله )

قبسات من حیاه النبی صلی الله علیه و آله و اهل بیته علیهم السلام

حیاة النبی وأهل بیته علیهم السلام -  کتاب نخبة من العلماء

إذا کان وصی النبی (ص)معلوماً من البدایة، فلماذا علق النبی ...

الإمام جعفر الصادق علیه السلام

من هو الامام جعفر الصادق ؟

کرامات الإمام الصادق(ع) 

الإمام الصادق علیه السلام سیرة ومسیرة 

الإمام الصادق (ع) رجل العلم والجهاد، ورجل التنظیم والتشکیلات

المنهج ال
نام کتاب : وصی ورسول الامام المهدی ع فی التوراة والانجیل والقرآن (کتاب وصی در تورات، انجیل و قرآن)
مولف : سید احمدالحسن مع التعلیق (شیخ صادق المحمدی)
نسخه : عربی + فارسی
نوع فایل : pdf ، word ، html - تعداد صفحات : 58
تاریخ انتشار کتاب : 2005 میلادی
منابع : وبسایت رسمی فارسی + وبسایت رسمی عربی
جهت دانلود vpn خود را روشن نموده و بر روی نوع فایل کلیک نمایید: 
ادامه مطلب
برتری امیر المومنین علیه السلام بر کتاب خدا در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله
شیخ محمد بن احمد بن شاذان قمی رضوان الله علیه روایت کرده است:
 حدثنا محمد بن علی بن سكر رحمه الله ، قال : حدثنا محمد بن القاسم ، قال : حدثنی عباد بن یعقوب ، قال : أخبرنا شریك ، عن الركین بن الربیع ، عن القاسم ابن حسان ، عن زید بن ثابت ، قال : قال رسول الله صلى الله علیه وآله : تارك فیكم الثقلین : كتاب الله وعلی بن أبی طالب علیه‌السلام واعلموا أن علیا لكم أفضل من كتاب ال
فصل پنجم: انتخاب سرنوشت
16. دقت در انتخاب
قال الامام الصادق علیه السلام:
انما المراة قلادة فانظر ما تتقلد.
امام صادق علیه السلام فرمود:
زن همانا گردنبندی است، نیک بنگر که چه گردنبندی را به گردنت آویزان می کنی.
وسائل الشیعه، ج 20، ص 33
17. وصلت نکردن با خانواده ناشایست
ادامه مطلب
بیشتر از هر صلواتی، خدا!
صل علی علیّ موسی الرّضا
تامّةً، زاکیةً، باقیه
دائم و پیوسته، سلیس و رسا
پاک درودی که نباشد دروغ
ناب دعایی که نباشد ریا
تازه سلامی که نباشد کهن
تیز بریدی که نیفتد ز پا
بگذرد از دود و دم شهر ری
بال گشاید به سوی کبریا
نامهٔ عشاق برد سوی دوست
تازه کند قصهٔ باد صبا
گاه شود هم‌نفس موج‌ها
گاه شود هم‌سفر ابرها
گاه چو آهو بنهد پا به بند
گاه شود همچو کبوتر رها
هر سحرش ذکر خفی: فاطمه
نیمشبش بانگ جلی: مرتضی
گاه کند گریه برای حسن
گا
بسم الله

در ابتدای ظهورت، سخن چه فرمایی؟
فدای آن لب شیرین دٌر فشانت من
بیانات حضرت بقیةالله ارواحنا له الفداء در روزهای اول ظهور
اوّلین خطبه و اعلامیّه حضرت بقیةالله روحی له الفداءقال الامام الباقر علیه السلام و القائم یومئذ بمکة قد اسند ظهره الی البیت الحرام مستجیراً به فینادی ایها الناس انا نستنفرالله، فمن اجابنا من الناس فانا اهل بیت نبیکم محمد و نحن اولی الناس بالله و بمحمد، صلی الله علیه و آله و سلم، فمن حاجنی فی آدم فانا اولی النا
امام مهدی عجل الله فرجه در کلام امام رضا علیه السلام
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
۳۵- حدثنا أحمد بن زیاد بن جعفر الهمدانی رضی الله عنه قال: حدثنا علی بن إبراهیم بن هاشم عن أبیه عن عبد السلام بن صالح الهروی قال سمعت دعبل بن علی الخزاعی یقول لما أنشدت مولای الرضا علیه السلام قصیدتی التی أولها: مدارس آیات خلت من تلاوة * ومنزل وحی مقفر العرصات فلما انتهیت إلى قولی: خروج إمام لا محالة خارج * یقوم على اسم الله والبركات یمیز فینا كل حق وبا
داستان جالب از مکالمه امام هادی علیه السلام به زبان ترکی با یک ترک
قطب راوندی رضوان الله علیه روایت کرده است:
ما قال أبو هاشم : كنت بالمدینة حین مر بها بغاء أیام الواثق فی طلب الاعراب، فقال أبو الحسن علیه السلام : « اخرجوا بنا حتى ننظر إلى تعبئة هذا التركی » . فخرجنا فوقفنا ، فمرت بنا تعبئته ، فمر بنا تركی فكلمه أبو الحسن علیه السلام بالتركیة فنزل عن فرسه فقبل حافر دابته . قال : فحلفت التركی وقلت له : ما قال لك الرجل ؟ قال : هذا نبی ؟ قلت : لیس هذا ب
- بعد از انجام‌ واجبات ، کارى‌ بهتر از ایجاد خوشحالى‌ براى‌ مؤمن‌، نزد خداوند بزرگ‌ نیست‌. (بحار الانوار ، ج‌ 78 ، ص‌ 347)- ایمان‌ چهار رکن‌ است‌: توکل‌ بر خدا، رضا به‌ قضاى‌ خدا، تسلیم‌ به‌ امرخدا، واگذاشتن‌ کار به‌ خدا. (تحف‌ العقول‌ ، ص‌ 469)- هر کس‌ اندوه‌ و مشکلى‌ را از مؤمنى‌ برطرف‌ نماید، خداوند در روز قیامت‌اندوه‌ را از قلبش‌ برطرف‌ سازد. (اصول‌ کافى‌ ، ج‌ 3 ، ص‌ 268)- ایمان‌ یک‌ درجه‌ بالاتر از اسلام‌ است‌، و تقوا یک‌ درجه
 نصیحت امام حسین (ع) به جوان گنهکار جوانی خدمت امام حسین علیه السلام رسید و گفت، من مردی گناهکارم و نمی توانم خود را در انجام گناهان باز دارم، مرا نصیحتی فرما.قال الامام الحسین علیه السلام:«افعل خمسه اشیاء و اذنب ما شئت، فاول ذلک: لا تاکل رزق الله و اذنب ما شئت، و الثانی: اخرج من ولایه الله و اذنب ما شئت، و الثالث: اطلب موضعا لا یراک الله و اذنب ما شئت، و الرابع: اذا جاء ملک الموت لیقبض روحک فادفعه عن نفسک و اذنب ما شئت، و الخامس: اذا ادخلک مالک
حق پدری امیر المومنین علیه السلام بر امت (به روایت اهل سنت عمری)
موفق بن احمد خوارزمی، ابن مردویه، ابراهیم بن محمد جوینی و ابن مغازلی از علمای اهل سنت عمری روایت کرده‌اند:
٢٤٢- ابن مردویه، حدثنی جدی، حدثنا محمد بن الحسین، حدثنا محمد بن جریر ابن یزید، حدثنا سلیمان بن الربیع البرجمی، حدثنا كادح بن رحمة، عن زیاد بن المنذر، عن أبی الزبیر، عن جابر بن عبد الله، قال: قال رسول الله (صلى الله علیه وآله): " حق علی بن أبی طالب على هذه الأمة كحق الوالد على
بسم الله الرحمن الرحیم
الفتح المبین

رجب 1441 هـ

ت
عنوان المحاضرة
الرابط

1
حقیقة العبودیة و عبودیة الامام الكاظم علیه السلام

2
مراتب الفتح المبین و البصیرة النفسیة

3
المبعث و عبودیة النبی الأكرم صلى الله علیه و آله
تواتر قسیم جهنم و بهشت بودن امیر المومنین علیه السلام
شیخ الاسلام علامه مجلسی قدس الله روحه الشریف می‌نویسد:
ولا شك فی تواترها، ولا یریب عاقل فی أن من كان قسیم الجنة والنار لا یكون تابعا لغیره ، وكیف یجوز عاقل أن یكون الامام محتاجا فی دخول الجنة إلى إذن أحد من رعیته ؟ مع أنه لا یخفى على منصف تتبع الآثار أن من تقدم علیه كانوا أعداءه ، وقد اشتمل تلك الأخبار على أنه یدخل أعداءه النار ، فالحمد لله الذی رزقنا ولایته وولایة الأئمة من ذریته الأخیا
احادیثی پیرامون اهمیت حفظ قرآن کریم
 به طور کلی قرآن کریم در نگاه  پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت آن حضرت از جایگاهی رفیع برخوردار است و بالتبع مسائل مربوط به آن، از جمله -تلاوت و قرائت، تدبر و عمل به فرامین آن و آموختن و آموزاندن آن- و نیز حفظ قرآن و در سینه داشتن آن، مورد سفارش ایشان قرار گرفته است.برای پی بردن به اهمیت حفظ قران به احادیث رسیده از پیامبر صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار (علیهم السلام) مراجعه می کنیم.
قال رسول الله صلی الله علیه و آل

امام حسین علیه السلام دری از درهای بهشت

ابن شاذان قمی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:

✍ حدثنی أحمد بن محمد [بن] الجراح ، قال : حدثنی القاضی عمر بن الحسین قال : حدثنی آمنة بنت أحمد بن ذهل بن سلیمان الاعمش ، قالت: حدثنی أبی عن أبیه ، عن سلیمان بن مهران ، قال : حدثنی محمد بن کثیر ، قال : حدثنی أبو خیثمة ، عن عبد الله بن عمر قال : قال رسول الله صلى الله علیه وآله : بی انذرتم وبعلی بن أبی طالب علیهما السلام اهتدیتم ، وقرأ «إنما أنت م
مجموعه : امام احمدالحسن (ع) را اینگونه شناختم
به عربی : هکذا عرفت الامام أحمد الحسن (ع)
موضوع : داستان شناختن و  ایمان آوردن برخی از انصار به سید احمدالحسن (ع)
نویسنده : الشیخ ناظم العقیلی Sheikh Nadem Aloqaili
زبان : فارسی
نسخه : pdf
تعداد صفحات : 33
تاریخ نوشتار : 23 جمادی الثانی 1431 ه.ق
ترجمه : گروه مترجمان انصار امام مهدی (ع)
منبع : کانال تلگرام یمانیون
متن عربی : html

مطالب مرتبط : 
ادامه مطلب

پیش رفتگان برگردند و بازماندگان برسند، که صراط مستقیم همینجاست.
همانجا که شأن نزول آیه پیدا شد
«یَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَیْدِیهِم»
تا یقین کنیم دست حق بالاست
حتی به امروز...
وقتی برای بیعت نه دست در کاسه که تن به آب میدهیم و از ندیده هایمان والفجری برای اقرار به عهدمان میسازیم

هنوز هم عهد جدیدی لازم است و دعای جدیدی، تا پیشکشی شود خدمت امام غایبمان
به امید آنکه این دست ها و عهد ها پلی باشد به عرش و مستجاب کند ظهورشان را...
اِنَّهُمْ یَرَوْنَ
در فلسفه مدت شش سال نزد حکیم و فیلسوف معروف وقت، مرحوم آقا سید حسین بادکوبه متوفای 1318 شمسی تلمذ می‌کردم. «وقتی به درس ایشان رفتم دیدم همان استادی است که به دنبال او می‌گردم.» مرحوم بادکوبه ای برای اینکه مرا به طرز تفکر برهانی آشنا سازد و به ذهن فلسفی من تقویت بخشد امر فرمود به تعلیم ریاضیات بپردازم و به دستور معظم له به درس مرحوم سید ابوالقاسم خوانساری که ریاضیدان زبردستی بود حاضر شدم.|علامه طباطبایی|

مردم چهار دسته اند:  1. گروهی که در تم
امام کاظم علیه السلام
دورنمایی قدیمی از حرم کاظمین

نقش
امام هفتم شیعیان

نام
موسی بن جعفر(ع)

کنیه
ابوالحسن اول • ابوابراهیم • ابوعلی

زادروز
ذی‌الحجه ۱۲۷ق یا ۷ صفر ۱۲۸ق.

زادگاه
ابواء -مدینه

مدت امامت
۳۵ سال (۱۴۸ق تا ۱۸۳ق)

شهادت
۲۵ رجب، ۱۸۳ق.

مدفن
کاظمین

محل زندگی
مدینه

لقب(ها)
کاظم • باب الحوائج • عبد صالح

پدر
امام صادق(ع)

مادر
حمیده بربریه

همسر(ان)
نجمه

فرزند(ان)
امام رضا(ع) • معصومه • إبراهیم • قاسم • شاهچراغ •حمزه • عبد
❖ «به بهانه ۲۹ فروردین، سال روز تولد حضرت آقا» ❖
✍ هر چند همه دوست دارند تو را "آقا" صدا کنند، ولی... .

••✦به جمع دانش‌جویان که می‌رسی، قامت "استاد" برازنده توست؛

••✦ در میان نظامیان که می‌آیی، هیبت "فرمان‌دهی"‌ات، دل دوستان را شاد و دل دشمنانت را می‌لرزاند؛

••✦ روز پدر که می‌آید، می‌شوی مهربان‌ترین "بابا"‌ی دنیا؛

••✦ روز جانباز که می‌شود، همه دست "جانباز" تو را به هم نشان می‌دهند؛

••✦ ۹ دی که می‌رسد، قصه "علی" می‌شوی در

قال الامام باقر (علیه السلام): لو یعلم الناس ما فى زیاره قبر الحسین (علیه السلام) من الفضل، لماتوا شوقا
امام باقر (علیه السلام) فرمود: اگر مردم مى‏ دانستند که چه فضیلتى در زیارت مرقد امام حسین (علیه السلام) است از شوق زیارت
مى‏ مردند.

۶. زیان‏کار
«لَقَدْ خَابَ مَنْ رَضِىَ دُونَکَ بَدَلاً».
امام حسین (ع) فرمود: «هرکس به غیر تو دل ببندد، زیان کرده است».
(بحار الانوار، ج ۹۵ ص ۲۱۶ ح۳ )
۷. ستایشگران خداوند
«مَا خَلَقَ اللّهُ مِنْ شَىْ‏ءٍ إِلا وَ لَهُ تَسْبِیحٌ یَحْمَدُ بِهِ رَبّهُ».
امام حسین (ع) فرمود: «خداوند هیچ موجودى را نیافرید، جز آن‏که براى او تسبیحى قرارداد تا با آن خدا را ستایش کند».
(بحار الانوار، ج ۶۱ ص ۲۹ ح۸ )
۸. دوستى خداوند، سرمایه انسان‏
«خَسِرَتْ صَفْقَةُ عَبْدٍ
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
ایشان در این مورد فرمودند: إن قلت: إنّه قد ورد فی بعض
کلمات الأعاظم (قدّس اللّه أسرارهم) أنّ ولایة الفقیه مطلقة لا تقید فیها. قلت:
نعم هی کذلک، و لکن المراد منه أنّه لا تتقید بالضرورة و الاضطرار و شبه هذه
الامور....فولایة الفقیه مطلقة فی حریم أحکام الشرع، لا فیما خالف أحکامه، و لا
یظن بأحد القول باطلاقها فی ما خالف الشریعة، لأنّه منصوب لإجرائها و تنفیذ
أحکامها» « اگر گفته شود که در بعضی از کلمات بزرگان وارد شد
ابن باز وهابی می‌گوید اگر شخصی بر اثر اسهال بمیرد شهید است ولو اگر از گناهکاران باشد!!!
از ابن باز مفتی وهابی سعودی سوال شد:
۳۱۰ – سؤال: قال الشیخ: مَن قتله بطنه هو الإسهال الشدید، وهل هو کشهید المعرکه؟
الجواب: الظاهر أنهم یتفاوتون.
۳۱۱ – سؤال: وهل هو شهید، ولو کان من العصاه؟
الجواب: نعم؛ له أصل الفضل.
سوال: هر کس شکمش او را بکشد و او اسهال شدید باشد، آیا او همانند شهید در میدان جنگ است؟
پاسخ: ظاهرا با هم تفاوت دارند.
سوال: آیا شهید محسوب می‌شود؛
اعتراف ابن تیمیه ناصبی به هجوم به خانه حضرت زهرا علیها السلام و تهمت به اهل بیت علیهم السلام برای توجیه آن
ابن تیمیه بنیانگذار مکتب سلفیت بعد از اعتراف به اصل هجوم، برای توجیه آن دست به دروغگویی و تهمت به اهل بیت علیهم السلام زده و می‌گوید:
وَغَایَةُ مَا یُقَالُ: إِنَّهُ كَبَسَ الْبَیْتَ لِیَنْظُرَ هَلْ فِیهِ شَیْءٌ مِنْ مَالِ اللَّهِ الَّذِی یُقَسِّمُهُ، وَأَنْ یُعْطِیَهُ لِمُسْتَحِقِّهِ .
و نهایت چیزی که گفته می‌شود این است که او (ابی
امام صادق(علیه السلام):ازبلندی کوه ذی طوی باسیصدوسیزده تن سرازیرشودتااینکه به مسجدآید.پس مردی ازیاران حضرت اول نطق کندوفریادزند:ای مردم! این است آن که مطلوب شماست وآن که شما میخواهید, دعوت میکندشمارا به آنچه پیغمبرصلی الله علیه وآله وسلم دعوت میکرد.
امام سجاد(علیه السلام):پس مردم ازجا بر می خیزند.پس آن حضرت خودسخن میگویدومیفرماید: ای مردم! منم فلان پسرفلان, منم پسرپیغمبرخدا, دعوت میکنم شمارا به آنچه پیغمبرخدا دعوت میکرد. پس هجوم می آور
۳۶. غیبت، خورش سگ‏هاى دوزخ‏
«کُفّ عَنِ الْغَیْبَةِ فَإِنّهَا إِدَامُ کِلابِ النّارِ».
امام حسین (ع) فرمود: «از غیبت بپرهیز، که خورش سگهاى دوزخ است».
(بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۱۷ ح۲ )
۳۷. نهى از منکر
«لا یَنْبَغِى لِنَفْسٍ مُؤْمِنَةٍ تَرَى مَنْ یَعْصِى اللّهَ فَلا تُنْکِرُ عَلَیْهِ».
امام حسین (ع) فرمود: «سزاوار نیست که مؤمن، گناهکارى را ببیند و او را از گناه باز ندارد».
(کنز العمّال، ج ۳ ص ۸۵ ح۵۶۱۴ )
۳۸. اثر نافرمانى خداوند
«مَنْ حَاوَلَ اَمْراً
احادیث ناب در مورد عقل و ادب
1-امام حسن (علیه السلام ) فرمودند:آن را که خرد نیست، ادب نیست.
لا أدبَ لِمَن لا عَقْلَ لَهُ
بحار الأنوار:78/111/6.
2-امام صادق (علیه السلام)فرمودند: بهترین چیزى که پدران براى فرزندان خود به ارث
مى گذارند، ادب است نه مال، زیرا مال از بین مى رود و ادب باقى مى ماند.
إنَّ خَیْرَ ماوَرَّثَ الآباءُ لِأبنائِهمْ ألأدَبُ لاَالْمالُ، فَإنَّ الْمالَ یَذْهَبُ وَ الْأدَبُ یَبْقى
کافى 8: 150 ح 132
3-امام صادق (علیه السلام)فرمودند: طمع ش
امیر المومنین علیه السلام امام پرهیزگاران، سرور مسلمانان و رهبر رو سفیدان (به روایت اهل تسنن)
فضائل امیر المومنین علیه السلام در کتب اهل تسنن، خارج از شمارش و حد و حصر است. یکی از فضائل مخصوص امیر المومنین علیه السلام که نشان‌دهنده‌ی شایستگی امیر المومنین علیه السلام بر خلافت پیامبر صلی الله علیه و آله و سیادت او بر سایرین است، این حدیث نبوی است که حافظ ابی نعیم اصفهانی از علما و محدثین بزرگ اهل تسنن و همچنین ابن مغازلی یکی دیگر از علمای ا
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

امام کاظم علیه السلام

دورنمایی قدیمی از حرم کاظمین

نقش
امام هفتم شیعیان

نام
موسی بن جعفر(ع)

کنیه
ابوالحسن اول • ابوابراهیم • ابوعلی

زادروز
ذی‌الحجه ۱۲۷ق یا ۷ صفر ۱۲۸ق.

زادگاه
ابواء -مدینه

مدت امامت
۳۵ سال (۱۴۸ق تا ۱۸۳ق)

شهادت
۲۵ رجب، ۱۸۳
حیاة السیدة سکینة بنت الإمام الحسین (ع)
زواج سکینة وفاطمة بنتی الامام الحسین ع
اسالة حول سکینة بنت الحسین (علیهما السلام)
من هی سکینة بنت الحسین
هل صحیح ان سکینه بنت الحسین ( علیه السلام ) تزوجت بمصعب ابن زبیر
سکینة بنت الحسین علیه السلام عند جسد أبیها
فی ذکرى وفاة السیدة سکینة بنت الإمام الحسین (علیهما السلام).
زواج القاسم(سلام الله علیه)
ما هی حقیقة حدوث زواج للقاسم بن الحسن یوم عاشوراء بالرغم من تضارب الاقوال فی ذلک وتعارضها خاص
محمد بن إسماعیل الأمیر الصنعانی، العالم الیمنیّ الذی انشد الشعر فی مدح ابن عبدالوهاب فی بدایة دعوته و رجع عنها حینما رأی منهجه فی تکفیر المخالف.وصفه الشوکانیّ فی البدر الطالع بـ«الإمام الکبیر المجتهد المطلق صاحب التصانیف».کتاب «الروضة الندیة، شرح التحفة العلویة» شرح لقصیدة أنشدها الأمیر الصنعانیّ فی مدح أمیرالمؤمنین الإمام علیّ علیه السلام وأورد فیه فضائل جمّة لمولانا حتّی أنکر نسبة الکتاب إلیه بعض أهل الحدیث حیث لم یطیقوا سماع فضائ
اعتراف عمر بن خطاب به فضائل امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری)
موفق بن احمد خوارزمی و ابن عساکر دمشقی از علمای اهل سنت عمری روایت کرده‌اند:
وأخبرنا الامام العلامة فخر خوارزم أبو القاسم محمود بن عمر الزمخشری الخوارزمی ، أخبرنا الاستاذ الامین أبو الحسن علی بن الحسین بن مردك الرازی ، أخبرنا الحافظ أبو سعید بن إسماعیل بن الحسن السمان ، حدثنا محمد بن عبد الواحد الخزاعی ـ لفظاً ـ اخبرنی أبو محمد عبد الله بن سعید الانصاری ، حدثنا أ
بسم الله الرحمن الرحیم
السید الامام الخامنائی حفظه الله :
فكرة تجمع المراكز الثقافیة هی عبارة عن (ربط القلوب و تقویة العزائم)
مع اقتراب ولادة منجی البشریة عجل الله تعالى فرجه الشریف
ملتقى هندسة الجهاد الثقافی یقیم ◀️ التجمع السنوی "السابع" للمراكز الثقافیة 1440
الفئة المستهدفة : اداریات و مدرسات المراكز الثقافیة و الدینیة
محاور البرنامج
1⃣ ملف النقاش : دراسة میدانیة لأهم المشاكل الاجتماعیة مع تنظیمها حسب الاولویات
2⃣ سلسلة المباحث المهد
به عشق شهدا

جمع عشاق خونین بال

حضرت اباعبدالله الحسین
علیه السلام 

- شهید حاج قاسم
سلیمانی

.

- شهید جهاد مغنیه

.

- شهید هادی
طارمی

.

.

« قال الامام علی
علیه السلام :

.

إنّکُم إن لا
تُقتَلُوا تَمُوتُوا

والذی نَفسُ عَلِیٍّ
بیدِهِ لَألفُ ضَربَةٍ بالسَّیفِ عَلَی الرَّأس

أیسَرُ مِن مَوتٍ علیٰ
فِراش

.

شما اگر هم کشته نشوید،
می میرید

سوگند به آنکه جان علی
در دست اوست

فرود آمدن هزار ضربت
شمشیر بر سر

آسان تر است

از مُردن در بَستر »

.

میزان ال
بسم الله الرحمن الرحیم
محاور البرنامج
2⃣ سلسلة المباحث المهد
سه داستان کوتاه و زیبا از امام جواد(ع)

شفا یافتن محمد بن میمون : محمد بن میمون می گوید: من با حضرت رضا علیه السلام در مکه بودم، پیش از آن که حضرت به خراسان عزیمت کند، عرض کردم قصد مدینه در سر دارم.
حضرت نامه ای نوشت تا من به فرزندش برسانم و در آن زمان من نابینا بودم.وقتی به مدینه رسیدم، خدمت ابی جعفر علیه السلام رفته و نامه را به ایشان تحویل دادم. آنگاه به من رو کرده و فرمود: یا محمد! حال دیدگان تو چگونه است؟عرض کردم: یابن رسول الله! ه
بسم الله الرحمن الرحیم
محاور البرنامج
2⃣ سلسلة المباحث المهد

همان طور که در مقالات پیشین سرزمین های درگیر در واقعه شریف ظهور گفته شد، یمن نیز یکی از این سرزمین هاست. در بحث پیرامون سرزمین یمن، در احادیث نام شخصیت یمانی به چشم می خورد.

همان طور که در مقالات پیشین سرزمین های درگیر در واقعه شریف ظهور گفته شد، یمن نیز یکی از این سرزمین هاست. در بحث پیرامون سرزمین یمن، در احادیث نام شخصیت یمانی به چشم می خورد.یمانی از مهمترین چهره هایی است که پیش از ظهور خروج می کند. ظهور یمانی نیز همچون سفیانی از علائم ق

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها